021-88390610 09101701050

ترجمه عربی

ترجمه عربی

ترجمه عربی

ترجمه عربی به فارسی و فارسی به عربی

یکی از خدمات ارائه شده در شرکت ترجمه پلاس ترجمه متون مختلف در زمینه های متنوع تخصصی از عربی به فارسی و فارسی به عربی است.

پس از ظهور اسلام و تسخیر ایران توسط اعراب، اکثریت ایرانیان به دین اسلام تشرف یافتند و بعد از آن دانشمندان، فقیهان و فیلسوفان بسیاری در طی قرن ها معلومات خود را به زبان عربی نگاشتند. امروزه نیز در حوزه های علمیه کشور فراگیری عربی مقدمه آموزش معارف اسلامی در سطوح مختلف است. همچنین در بسیاری از رشته های دانشگاهی علوم انسانی از الهیات و معارف اسلامی گرفته تا فلسفه لازم است تا واحدهای آموزشی عربی گذرانده شود. زبان فارسی امروز نیز به میزان بسیار زیاد با زبان عربی در آمیخته شده است، به طوری که تفکیک میان کلمات عربی و فارسی در زبان فارسی غیر ممکن است. همچنین با توجه به رشد ارتباط تجاری و علمی میان ایران و کشورهای حاشیه خلیج فارس، آشنایی به زبان عربی و سطح ترجمه به این زبان به حوزه های بازرگانی و مراودات مالی نیز کشیده شده است.

ترجمه پلاس نیز با توجه به نیاز روز افزون ترجمه از زبان عربی به فارسی و فارسی به عربی اعلام می کند که با مجرب ترین مترجم های عربی در ایران همکاری می‌نماید و می‌تواند متون مختلف مشتریان را در حوزه های مختلف تخصصی به نحوی روان از فارسی به عربی و بالعکس ترجمه نماید.

ارائه خدمات ترجمه زبان عربی شامل موارد زیر است:

ترجمه دانشجویی در رشته های مختلف علوم انسانی در حوزه های فقه، فقه موضوعی، اصول، فلسفه، علوم حدیث، منطق، عرفان و تصوف، کلام و عقاید، تفسیر قرآن و نهج البلاغه، متون شیعی و تسنن، متون معاصر و روزنامه ها و کتاب های عربی، سیره پیشوایان دینی، صرف و نحو عربی، اندیشه اسلامی، تاریخ امامت و ولایت، فرهنگ و تمدن اسلامی، اقتصاد، بانکداری اسلامی، فقه الاقتصاد، فرهنگ عرب، مهدویت، ولایت فقیه، علم رجال، اخلاق عملی، حقوق عمومی، حقوق خصوصی، حقوق بین الملل، حقوق اسلامی، حقوق تطبیقی اسلامی، مطالعات سیاسی جهان اسلام و اندیشه سیاسی اسلامی انجام می‌پذیرد. ترجمه پلاس قادر است تا کلیه مقالات فارسی شما را جهت درج در نشریات و مجلات عرب زبان از فارسی به عربی ترجمه نماید. همچنین اگر قصد ترجمه کتاب خود به زبان عربی دارید، می توانید با ما تماس بگیرید. ترجمه سایت‌های پویا و ایستای دانشگاهی، خبری و علمی از فارسی به عربی و از عربی به فارسی از امکانات دیگر ترجمه پلاس می باشد. همچنین ترجمه پایان‌نامه‌های دانشجویی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به زبان عربی با کیفیت مقبول صورت می‌گیرد.

ترجمه پلاس قادر است تا متون مختلف در حوزه های فرهنگی و هنری مانند، زیرنویس فیلم و سریال، نمایش‌نامه و فیلم‌نامه را از فارسی به عربی ترجمه نماید.